Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z wózkiem. Parking, cennik, godziny otwarcia.

Będąc w Gnieźnie zdecydowanie warto jest udać się do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. 15 kilometrów i mamy szansę zobaczyć bardzo ciekawe miejsce. Pierwsza sprawa to ustawienie nawigacji. Jeżeli wpiszemy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy to jest spora szansa, że wylądujemy w budynku biurowym. W nawigacji musimy wpisać Mały Skansen Ostrów Lednicki i wówczas trafimy bez problemu. Po drodze zobaczymy bardzo fajną plażę nad jeziorem. Jeśli macie czas i koc warto się zatrzymać.

Tradycyjnie na początku tekstu zadaję pytanie czy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z wózkiem da się zwiedzić? Zdecydowanie tak. Praktycznie bez problemów.

Czym jest Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy?

Pomimo, że powstanie muzeum datuje się na 1969 rok, to uczciwie trzeba przyznań, że jak na tak ważne miejsce, to nie jest ono zbyt znane. Co jest takiego wyjątkowego w tym miejscu? Tutaj w dużej mierze zaczyna się historia naszego kraju, chrześcijańskiego kraju. 14 kwietnia 966 roku prawdopodobnie właśnie nad jeziorem Lednickim Mieszko I wraz ze swoją grupą wojów przyjął chrzest. Stąd Ostrów Lednicki jest nazywany chrzcielnicą Polski.

Na wyspę docieramy promem. Jeżeli nie ma dużej ilości turystów, to prom odpływa co 30 minut. Jeżeli turystów jest dużo, to kursuje w sposób ciągły.

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – parking

Na miejscu czeka na nas duży parking oraz wyznaczone koperty. Obok parkingu kilka ławek. Można sobie odpocząć, są automaty z napojami zimnymi i gorącymi. Nie stwierdzono baru czy też restauracji w okolicach wejścia.

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – ceny biletów

Bilet normalny – 10 zł
Bile ulgowy – 7 zł
Na stronie jest informacja o płatnym parkingu – 5 zł. W dniu naszej wizyty za parking nie płaciliśmy.

Osoba niepełnosprawna i opiekun wchodzą na bilet ulgowy

Aktualny cennik na stronie muzeum: http://lednicamuzeum.pl/strona,ceny.html

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – godziny otwarcia

Grafika pochodzi ze strony muzeum:

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Adventure

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *