Zamek Moszna z wózkiem – widziałem ładny park :)

Zamek Moszna z wózkiem

Zamek Moszna z wózkiem
Widok na piękny zamek

Zamek Moszna zwany zamkiem stu wież niewątpliwie jest miejscem pięknym. Sam zamek prezentuje się okazale i  jego widok jest już sporą atrakcją. Wybraliśmy się w ciepły lipcowy weekend. Podstawowe pytanie czy można zwiedzić Zamek Moszna z wózkiem? Niestety nie. Jednak wycieczka nie była całkiem stracona. Jak zawsze w takich sytuacjach mam zaplanowane dwa punkty podróży i wiem że jeden z nich jest bez problemu dostępny dla wózków. Drugim punktem było ZOO w Opolu.

Park i Zamek

Park obok zamku

Duży teren parku przynależnego do zamku zaprasza do spacerów i tutaj nie natrafiłem na miejsce, gdzie nie mógłbym przejechać wózkiem. Park jest bardzo ładny i jest to przyjemne miejsce do spacerowania. Szkoda tylko że nie za darmo. To również bardzo ciekawe miejsce na sesje fotograficzne dla nowożeńców. Sesja fotograficzna w parku na tle wspaniałego zamku to zapewne marzenie nie jednej Panny Młodej.

O ile spacer po ogrodach był przyjemny, o tyle samo zwiedzenia zamku okazało się jednak niemożliwe, nawet nie próbowałem wchodzić na szlak zwiedzania. Od pani w recepcji uzyskałem informację że po drodze zwiedzania są schody i czasami dość wąskie. Wobec takiej sytuacji nawet nie podejmowałem próby zwiedzania.

GASTRONOMIA

Jest restauracja, nawet nie zaglądaliśmy tam bo mieliśmy obiad zaplanowany później, może następnym razem 🙂

PARKING i DOJAZD

Dojazd pod Zamek nie stanowi problemu. Wjazd na ten teren zamkowy a konkretnie parku jest płatny i zapłaciliśmy 24 zł (za bilet rodzinny 19 zł i 5 zł koszt parkingu na dobę).

Parking duży, przestronny, wyznaczone koperty. Bez problemu z parkowaniem.

Bilety

Zamek Moszna z wózkiem w dniu naszej wizyty nie był osiągalny dla osób poruszających się na wózku. Bilet rodzinny 32 zł. Wjazd na teren parku i parking 24 zł.

PODSUMOWANIE:

Wcale nie uważam odwiedzenia tego miejsca za stracony czas. Jeżeli rodzina liczy więcej dzieci, to jedna osoba może zostać w ładnym parku i pospacerować, inni mogą sobie zwiedzić zamek. W dniu wizyty zamek nie nadawał się dla zwiedzanie dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *