Zamek Bolków z wózkiem – jak się chce to się uda :)

Zamek Bolków z wózkiem – podejście udane

Jest piękna majowa sobota, słońce od rana świeci. Szkoda marnować taki dzień, a więc w trasę. Szykujemy koszyk na piknik i postanowiliśmy sobie zrobić wycieczkę w kierunku Kolorowych Jeziorek. Ponieważ wiedziałem że tam może nam się nie udać, opcją zapasową byłą wizyta w Zamku Bolków. Tradycyjne pytanie czy można zwiedzić Zamek Bolków z wózkiem? Można, nie cały, nie wszędzie, ale sporo można zobaczyć.

Zwiedzenia zamku

Zamek Bolków z wózkiem
Zamek Bolków

Zanim wejdziemy na dziedziniec, warto wejść na ścieżkę z boku zamku, można się tam pod murami przejść, ciekawe przeżycie :). Da się również przejechać tam wózkiem, kilka ciekawych fotek można sobie strzelić :). Jednak ludzi z lękiem wysokości w niektórych miejscach mogą poczuć ukłucie obok serca.

Udajemy się w kierunku zamku. Pierwszy jest dziedziniec, wejście na niego jest bezpłatne. Można sobie podejść tam do murów i zobaczyć widok na miasto leżące u podnóża zamku.

Atrakcje są dalej, tam wejście jest już płatne. 5 zł bilet ulgowy i 10 zł normalny.

Ogólnie można sporo zobaczyć pchając wózek, jest jednak kilka miejsc do których z wózkiem się nie dostaniemy. Warto wejść na basztę jeżeli mamy z kim zostawić na dole wózek. Widok z całą pewnością jest piękny. Samo wejście schodami jest sporą atrakcją.

Z całą pewnością warto wejść na basztę i zerknąć na wspaniałą panoramę, również małe muzeum jest bardzo ciekawe.

Ogólnie zdecydowanie polecam, wycieczka na plus. Z Zamku Bolków pojechaliśmy na Kolorowe Jeziorka. Jakieś 20-30 minut jazdy.

GASTRONOMIA

Jest restauracja, nawet nie zaglądaliśmy tam bo mieliśmy obiad zaplanowany na Kolorowych Jeziorkach

PARKING i DOJAZD

Dojazd do zamku bez problemu, dobrze oznaczony, parking na kilkanaście samochodów, kilka wyznaczonych kopert. Parking tani w cenie 2 zł za godzinę postoju. Z parkingu krótki spacer do bramy wejściowej na dziedziniec.

Bilety (informacja ze strony oficjalnej, sprawdź przed wyjazdem)

– w poniedziałki robocze (!) wstęp bezpłatny (sale wystawowe zamknięte)

Pozostałe dni robocze, niedziele, święta i dni wolne od pracy:
– normalny 10 zł
– ulgowy 5 zł
– karta Dużej Rodziny normalny 5 zł
-karta Dużej Rodziny ulgowy 2 zł

PODSUMOWANIE:

Podejście udane. Koszt nie był duży zarówno wejścia na sam zamek jak i parkingu. Warto zapytać osobę sprzedającą bilety o wejście dla niepełnosprawnych i ewentualne zniżki dla dzieci. Ostatnio również odwiedzaliśmy Zamek Moszna z wózkiem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Adventure

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *