Kolejka Krośnice z wózkiem

Kolejka Krośnice z wózkiem

Ciepły majowy weekend, wybieramy się w kierunku Milicza. Konkretnie celem jest przejażdżka starym parowozem kolei wąskotorowej. Tradycyjnie na początku pytanie, czy Kolejka Krośnice z wózkiem jest atrakcją dostępną? Tak, bez najmniejszych problemów. Szerokie drogi, mostki, tereny spacerowe. Wszystko przygotowane z największą starannością. Jeżeli jedziecie z wózkiem, zapytajcie się Pana na peronie do którego wagonu macie się udać. W jednym są specjalnie poszerzone drzwi.

Główną atrakcją oczywiście jest przejazd kolejką wąskotorową, którą ciągnie najprawdziwszy parowóz. Smugi dymu i jego specyficzny zapach, gwizdki kolejarzy, z całą pewnością nadają ciekawego klimatu tej przejażdżce.

Trasa przejazdu ma około 3 kilometrów i po drodze jest rozmieszczonych 5 stacyjek. Przejażdżka odbywa się po terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Krośnicach-Wierchowicach.

Dla najmłodszych przygotowano również inne atrakcje. Dość duży plac zabaw. Do tego ciekawe miejsca spacerowe. Ogólnie miejsce zdecydowanie ma swój klimat i warto je odwiedzić.

 

GASTRONOMIA:

Na peronie jest miejsce gdzie można zjeść. Można również się czegoś napić jak i zjeść lody.

PARKING i DOJAZD

Dojazd na parking bez problemu, wyznaczone koperty do parkowania. Parking jest na terenie Kolejki Krośnice

[tutaj będzie mapa]

BILETY:

Kupiliśmy bilet rodzinny za 39 zł.
Aktualny cennik na stronie

 

PODSUMOWANIE:

Kolejka Krośnice z wózkiem zdecydowanie jest ciekawą atrakcją. Nawet jeżeli nie zdecydujemy się na przejazd kolejką, to i tak warto jest pospacerować sobie po terenie parku. Wycieczkę zdecydowanie uważam za udaną. Jest to ciekawe miejsce na krótki wypad. Stąd można wybrać się na przykład w okolice Milicza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *