Kolorowe Jeziorka z wózkiem

Kolorowe Jeziorka z wózkiem

Widziałeś różnokolorowe jeziora? Jeżeli nie, to zdecydowanie warto je zobaczyć. Tradycyjnie na początku, czy da się zobaczyć Kolorowe Jeziorka z wózkiem? Niestety się nie da. Z wózkiem można dotrzeć do dwóch pierwszych. Byłem na to przygotowany i dlatego wyjazd połączony był z wycieczką do Zamku w Bolkowie. Zdecydowanie jeżeli planujesz zajrzeć na jeziorka, znajdź sobie inną z wielu atrakcji w pobliżu żeby nie tracić dnia.

Mimo że nie udało się wejść na szlak, nie mam zamiaru Cię jednak zniechęcać, jeżeli dobrze zaplanujesz wycieczkę, to możesz coś zwiedzić a przy Kolorowych Jeziorkach zjeść sobie obiad czy też napić się tego na co masz ochotę. Jest sporo stolików, my zaplanowaliśmy sobie tam piknik i tak też zrobiliśmy. Rozłożyliśmy na stołach jedzenie z gotowanymi jajkami na czele i sobie biesiadowaliśmy 🙂

Oprócz biwakowania celem oczywiście było zobaczenie jeziorek. Bardzo nam się podobało, zdecydowanie polecam każdemu, kto lubi kontakt z naturą. Myślę że wiele osób będzie zachwyconych tym co zobaczy. Z całą pewnością zdjęcia nie oddają tego jak magiczne jest to miejsce.

GASTRONOMIA

Jest restauracja, my jednak mieliśmy ze sobą zestaw biwakowy i objadaliśmy się przywiezionymi przez nas przysmakami. Jeżeli ktoś planuje zostawić wózek, to może to zrobić właśnie w tej strefie z gastronomią.

PARKING i DOJAZD

Warto jechać do samego końca na ostatni parking. Kosztuje on 10 zł, można zatrzymać się wcześniej i zapłacić 5 zł, jednak trzeba kilkaset metrów przejść pod górę. Pchając wózek zmęczymy się dość znacznie, z całą pewnością nie warte tych 5 złotych.

Bilety

Poza parkingiem wejście jest darmowe.

PODSUMOWANIE:

Wcale nie uważam odwiedzenia tego miejsca za stracony czas. Jeżeli rodzina liczy więcej dzieciaków, to jedna osoba może zostać i napić się kawy czy na co ma ochotę, druga może pójść na spacer. Dodatkowo nawet zobaczenie dwóch pierwszych a właściwie drugiego jeziora już jest ciekawe i warte przyjechania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *