ZOO w Opolu z wózkiem – podejście udane. Parking, cennik, godziny otwarcia

ZOO w Opolu z wózkiem
Plan ZOO w Opolu

Dla mnie rodowitego wrocławianina, mającego pod nosem jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie, wycieczka do wiele mniej renomowanego ZOO w Opolu była zagadką. Znajomi z Opola znający ten ogród mówili, że się nie zawiedziemy i mieli rację :). Na początku odpowiedź na pytanie czy się uda zwiedzić ZOO w Opolu z wózkiem? Zdecydowanie się da i bardzo polecam. Szerokie drogie umożliwiały dotarcie praktycznie wszędzie.

Plan ZOO w Opolu

Ogród zoologiczny jest kameralny i bardzo przyjemny, nie wiem czy to standard, ale nie było tłumów, mimo że był to weekend w środku lipca i ładna pogoda. Dzięki temu bez problemu można była wszystko zobaczyć spokojnie i swoim tempem. Bardzo spodobało mi się to, że jest bardzo dużo ciekawej zieleni, można powiedzieć ,że miejscami jest jak w ogrodzie botanicznym. Wielką zaletą jest bliskość zwierząt, niektóre wręcz na wyciągnięcie ręki. Na specjalne wyróżnienie i podziękowanie zasługuje pan bileter, który był bardzo pomocny podczas wejścia i otwierania specjalnej bramki dla wózków, podobnie zresztą podczas wyjścia. Obsługa na światowym poziomie.

Warto zobaczyć karmienie zwierząt

ZOO w Opolu z wózkiem
Karmienie fok w opolskim ZOO. Jedna z atrakcji

Przed wycieczką dobrze jest sprawdzić sobie godziny kiedy karmione są zwierzęta, jest to swego rodzaju widowisko i dzieci z całą pewnością będę zachwycone. Warto tak zaplanować wizytę, żeby zobaczyć jak karmione są foki, to wyjątkowo ciekawa atrakcja i na tym pokazie akurat ludzi było sporo.
Wklejam godziny podane na stronie ZOO ale lepiej sami sobie sprawdźcie przed wyjazdem bo mogą się zmienić.
W sezonie letnim od 1 maja do 30 września:
12:00 – trening medyczny uchatek
13:00 – karmienie goryli
13:30 – karmienie pelikanów
14:00 – karmienie lemurów
14:30 – karmienie uchatek
16:00 – karmienie goryli
16:30 – karmienie uchatek

Drugim miejscem gdzie dzieci mogą się pobawić jest duży plac zabaw z licznymi atrakcjami (darmowy) i obok z płatnym wejściem małpi gaj. Ola z placu skorzystać nie mogła, starsza córka była zadowolona. Dzieci na placu zabaw bardzo dużo, widać że jest lubiany przez najmłodszych.

GASTRONOMIA:

Mimo że byliśmy głodni i planowaliśmy obiad w ZOO to jakoś nic nas nie powaliło na kolana i skończyło się na lodach. Punktów gastronomicznych było kilka. Zjedliśmy w drodze powrotnej.

ZOO OPOLE PARKING i DOJAZD

Dojazd na parking bez problemu, wyznaczonych wiele kopert do parkowania. Od parkingu do wejścia do ZOO kilka minut spacerem przez park. Bardzo przyjemna trasa, po drodze wielka polana 🙂

Odwiedzając drugi raz Opole zaparkowałem w rynku i po raz kolejny odwiedziłem ZOO. Przyjemny dwudziesto minutowy spacer.

[tutaj będzie mapa]

ZOO w Opolu godziny otwarcia i cennik:

Aktualny cennik biletów i godziny otwarcia znajdziecie na stronie ZOO


BILETY:
(Cena w dniu naszej wizyty, proszę sprawdzać bo może się zmieniać). Z całą pewnością ceny biletów w ZOO Opole dla osób niepełnosprawnych są bardzo atrakcyjne, za co wielkie podziękowania.

Bilet dla osoby niepełnosprawnej 1 zł i 1 zł dla opiekuna.

 

PODSUMOWANIE:

ZOO w Opolu z wózkiem i niepełnosprawnym dzieckiem można swobodnie zwiedzić, jest kilka miejsc gdzie trudno będzie podejść, mimo wszystko wielki plus i oznaczam miejsce jako przyjazne dla niepełnosprawnych. Jeżeli szukacie pomysłu na krótki wypad to polecam. Można go połączyć ze spacerem po Rynku w Opolu czy odwiedzinami słynnego Zamku Moszna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *